2.Ventspils Aizsargu pulks 100 gadu jubileja.

2.Ventspils Aizsargu pulks nodibināts 1919. gada 10.jūnijā. 1991. gadā pavasarī Ventspilī tika atjaunots 2.Ventspils Aizsargu pulks, kurš darbojas līdz šim brīdim. Pulka 100 gadu jubilejas svinības notika 2019.g.8.jūnijā Ventspils novadā, Tārgales pagasta ziemeļu daļā, Baltijas jūras piekrastē apdzīvotā vietā Liepene, kur ieradās aizsargu pārstāvji no visas Latvijas, lai sveiktu un godinātu Ventspils aizsargus.

Mūsu tautas dziesma skan: ‘’Tēvu zemes mīlestību mēs ar darbiem rādīsim’’. Dziļa patiesība ir ielikta šais vārdos, paļāvība un gatavība upurus nest, cik smagus un lielus arī tos neprasītu no mums katrreizējie apstākļi. Jaunus asnus bieži vien ķer salnas. Tā tas bija arī ar mūsu aizsargiem. Pirmajiem aizsargiem jāpacieš nepatikšanas, uzbrukumi, jāpārvar neskaitāmi šķēršļi. Tādēļ lai arī Ventspils aizsargu pulks atceras visus tos, kas stāvējuši pie pirmo drošo pamatu likšanas.

Ventspils pulka aizsargiem novēlu: neapmierināties ar sasniegto, nepagurt grūtības, neizbīties no nelabvēļiem, nepagrimt mīkstčaulībā, neaizmirst atbrīvošanas cīņas, nesastingt vienaldzībā un neaizrauties bezbēbibā.

Atbildēt